Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody

Kód: 2002440

Úplný název:

Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody (Koubská Libuše): Osudy a postoje molekulárního genetika Jana Svobody

Autor a popis:

Koubská Libuše, Academia, 128 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (285 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Prof. RNDr. Jan Svoboda, DrSc., (1934) je vědec mezinárodní úrovně, jehož výsledky jsou dalekosáhle využívány v medicíně. V Ústavu molekulární genetiky AV ČR se zabývá buněčnou a virovou genetikou a nádorovými viry. Objevil virogeny retrovirů, jejichž vznik vyložil integrací do buněčného genomu. Navrhl a dokázal, že sám virový onkogen v-src způsobuje vznik zhoubného nádoru. Zavedl a využil postupy buněčné genetiky a později i metody molekulární biologie, včetně klonování prvního unikátního genu v Československu. Za objevy, na nichž se Jan Svoboda podílel, byla v roce 1975 udělena Nobelova cena. Její laureáti uváděli tehdy Svobodu jako osobnost, která ji měla také spolu s nimi dostat. V roce 2010 dostal prestižní domácí vědeckou cenu Česká hlava. Na kontě má přes dvě stovky vědeckých prací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Volnomyšlenkář - Osudy a postoje molekulárního genetika JIřího Svobody