Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus

Kód: 2061379

Úplný název:

Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus (Baumslag Naomi): Nacistictí lékari, pokusy na lidech a tyfus

Autor a popis:

Baumslag Naomi, Naše vojsko, 280 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Na tyfus - nemoc, jíž lze předcházet - zemřelo v koncentračních táborech více než 1,5 milionu vězňů. Navzdory pokroku ve zdravotnických opatřeních nacističtí lékaři, podněcovaní rasistickou ideologií, zneužívali tyfus jako formu biologické války proti Židům, Slovanům a Romům.
Když se v ghettech toto onemocnění vyskytlo, spalovaly se zde židovské nemocnice - i s pacienty a personálem.
V koncentračních táborech se zabíjeli vězni v plynových komorách nebo injekcí do srdce, dokonce už jen při podezření z onemocnění tyfem. Očkovací látky proti tyfu se testovaly na vězních úmyslně nakažených tyfem. Z těchto zločinů byla obžalována jen hrstka lékařů.
Židovští zdravotníci se přesto snažili zabránit tomu nejhoršímu a k záchraně životů používali průkopnické metody. I když byli připraveni o své vybavení, léky a další zdroje, organizovali zdravotní péči a zaváděli hygienická opatření. Aby zachránili životy, museli lékaři utajovat případy onemocnění tyfem a falšovat diagnózy a příčiny smrti.
Kniha Vražedná medicína dále zkoumá roli Červeného kříže při tyfových epidemiích během první a druhé světové války i v meziválečném období a uvádí podrobnosti o rozsáhlé spoluvině zahraničních společností na nacistickém výzkumu tyfu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Vražedná medicína - Nacističtí lékaři, pokusy na lidech a tyfus