Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky

Kód: 8765411

Úplný název:

Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky (Růžička Daniel, Šustrová-Horčičková Jarmila):

Autor a popis:

Růžička Daniel, Šustrová-Horčičková Jarmila, , 160 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
167 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

(Z úvodu) Sedíme proti sobě v malé pracovně jejího ďáblického bytu. Na stolku před námi je vyrovnána velká hromada alb s fotkami, nejen rodinnými, ale hlavně s těmi, které zachycují její profesní život - život v televizi a s televizí (v tomto případě nehovoříme o přístroji, ale o instituci). A co fotka, to vzpomínka, historka nebo komentář. Na zdi kromě obrázků visí další dvě velké fotografie: její portrét a portrét druhého manžela, významného rozhlasového režiséra Jiřího Horčičky. Sedíme proti sobě a já poslouchám její vyprávění. Život jí nadělil již osm křížků, ale v její tváři byste je hledali marně. Do novodobé historie naší země se zapsala jako první televizní programová hlasatelka. V padesátých a šedesátých letech minulého století byla v poctivém slova smyslu celebritou, zažívající slávu a obdiv televizních diváků, byla vzorem mladým děvčatům v oblékání a účesech; ale také jako máma vychovala dvě dcery. Dnes je už prababičkou. Žena, které na počátku sedmdesátých let tehdejší mocní změnili život jen proto, že se, z jejich pohledu, nechovala tak, jak právě určovaly stranické a ideologické vzorce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Každý den jsem měla premiéru - Příběh první televizní hlasatelky