Všehoschopní – Superguru Bárta

Kód: 8756903

Úplný název:

Všehoschopní – Superguru Bárta (Kmenta Jaroslav): Všehoschopní

Autor a popis:

Kmenta Jaroslav, Kmenta Jaroslav, 352 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha investigativního novináře Jaroslava Kmenty Všehoschopní Superguru Bárta odkrývá zákulisí kauzy neformálního šéfa politické strany Věcí veřejné. Vychází z Bártovy koncepce z roku 2008, kde formuloval své pětileté cíle a postup jak jich dosáhnout. Jestli se mu daří tento plán dodržovat, se dozvíte na stránkách této knihy.

Všehoschopní politici uplatňují taktiku vrtěti psem, tedy spíše vrtěti občanem. Krizi vyvolala zveřejněná nahrávka, na které se Bárta holedbá, že prezident Václav Klaus udělá přesně to, co mu přikáže. Jedná se o mediální bublinu, cílenou diskreditaci nebo politickou realitu? Jaroslav Kmenta pátral po minulosti Víta Bárty a možné nevědomky narazil na třináctou komnatu Václava Klause.

Jedno z možných vysvětlení se opírá o teorii, že Věci veřejné byly uměle vytvořeny jako nástupnická strana ODS, protože ta pod vedením Pavla Béma začala v Praze ztrácet vliv. Kauzy Bártovy firmy ABL, bezpečnostní agentury, která se měla angažovat ve sledování politiků, sice nebyly klasifikovány jako trestný čin, ale rozhodně způsobily rozkol v koalici. Korupce a další problematické porušování zákona, nestandardní metody, to vše vytváří kolem Víta Bárty poněkud nervózní atmosféru. Řečeno s Balzacem - buďte si jisti, že za každým velkým majetkem je zločin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Všehoschopní – Superguru Bárta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Všehoschopní – Superguru Bárta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Všehoschopní – Superguru Bárta (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Všehoschopní – Superguru Bárta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Všehoschopní – Superguru Bárta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu