Výkladový slovník esoteriky a pavěd

Kód: 9033206

Úplný název:

Výkladový slovník esoteriky a pavěd (Heřt Jiří):

Autor a popis:

Heřt Jiří, Věra Nosková, 264 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Lidé mají potřebu víry, rituálů a zázraků. Naplňují ji náboženství včetně sekt, některé expanzívní politické ideologie a také pestrý svět esoteriky, okultismu a pavěd. Ten sice operuje slovy duchovno a láska, ale je orientován na trh a zisk. Aby byl úspěšný, neobejde se bez víry svých klientů a zákazníků, je pro něj výhodné vytvářet představu, že je alternativou pravdy o světě.
Média, včetně knih se sice zábavné a pro leckoho vzrušující esoterické oblasti věnují, ale její věcná analýza je vzácná. Tuto mezeru se pokouší zaplnit výkladový slovník, který chce objektivně popsat a osvětlit podstatu a terminologii všech hlavních disciplín okultního, esoterického světa.
Autor Výkladového slovníku esoteriky a pavěd prof. MUDr. Jiří Heřt se tomuto fenoménu věnuje dlouho, zevrubně a s racionálním vhledem. Jeho cílem bylo popsat termíny z oblasti okultismu a pseudověd tak, jak je chápou a vysvětlují jejich zastánci, propagátoři a provozovatelé a doplnit tyto informace kritickým pohledem, který se opírá o logické myšlení, přírodní zákony, vědecké poznatky i názory dalších kritiků.
Slovník obsahuje 230 hesel týkajících se (mnohdy jen takzvaných) záhad, zázraků, mimozemšťanů, senzibilů, proutkařů, věštců, astrologie, alternativní medicíny, kryptozoologie a mnoha dalších podobných témat.
Autorova erudice, návyk věnovat se zkoumaným oblastem zevrubně a s nasazením osloví čtenáře, kterého zajímá souboj racionality a iracionality, slovník je ale především seriózním, praktickým pomocníkem při orientaci v jedné zajímavé oblasti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výkladový slovník esoteriky a pavěd do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výkladový slovník esoteriky a pavěd.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výkladový slovník esoteriky a pavěd (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výkladový slovník esoteriky a pavěd bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výkladový slovník esoteriky a pavěd doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Výkladový slovník esoteriky a pavěd