Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle

Kód: 2473313

Úplný název:

Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle (Slanina Ondřej): v umeleckém remesle

Autor a popis:

Slanina Ondřej, Grada, 168 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
76 Kč (89 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace je přehlednou příručkou mapující nejdůležitější exotické materiály používané v uměleckém řemesle, kdy každé heslo tvoří komplexní informační soubor o původu, povaze, výskytu a užití materiálu, často též s upozorněním na nejzajímavější artefakty uměleckého řemesla v historii, a pokud se dochovaly, i s místem jejich dnešního uložení. Text obsahuje řadu nových informací, které v Čechách dosud nebyly publikovány, a v řadě hesel reviduje chybné a odborně překonané závěry ze starších publikací. Uvádí též staré české, slangové nebo běžně užívané zahraniční názvy materiálů, které okamžitě identifikují konkrétní materiál. V řadě hesel jsou také popsány jednoduché testy k rozpoznání pravosti materiálu i s upozorněním na imitace. Kniha obsahuje i krátkou stať zasvěcení do tématu exotických materiálů v dějinách uměleckého řemesla z hlediska sběratelství a historických fenoménů od Doc. PhDr. Jiřího Dvorského, historika umění a soudního znalce. Slovník je doplněn bohatou obrazovou přílohu vybraných artefaktů.

Nahlédnout do Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle Nahlédnout do Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle