Vynáranie

Kód: 8150067

Úplný název:

Vynáranie (James Cormac):

Autor a popis:

James Cormac, Artforum, 360 stran, jazyk - slovenština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
320 Kč (432 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Píše sa rok 1852 a do arktických vôd sa plaví britská loď, pátrajúca po stopách stratenej expedície sira Johna Franklina. Svet vo vnútri lode izolovanej v polárnej pustatine je čisto mužským svetom podriadeným prísnemu režimu a pravidelnosti. Čo sa však stane, ak sa na palube objaví žena a ešte k tomu tehotná žena, ktorá tvrdí, že otcom dieťaťa je druhý dôstojník? Poručík Morgan, zaskočený jej prítomnosťou aj správou o potomkovi, po ktorom vôbec netúži, sa ocitne v najťažšom období svojho života. Loď je príliš ďaleko od pevniny, loď sa nemôže vrátiť, ľad sa uzatvára a dieťa sa čochvíľa narodí. Uprostred ťaživej arktickej scenérie sa z beznádeje začína vynárať súcit, spolupatričnosť a dokonca aj láska.

„Vynáranie lásky tvárou v tvár samote“ – takto popísal nový román Jamesa Cormaca iný významný autor z Írska, Colum McCann. Text, striedavo strohý aj poetický, pripomína pokojnú morskú hladinu, ktorú však pravidelne bičujú búrky. V jednej chvíli vás uzavrie do klaustrofobických priestorov lode, následne ponechá na nekonečných a bezútešných polárnych planinách. Na pozoruhodné arktické dobrodružstvo sa len pár mesiacov po jeho svetovom knižnom uvedení môže vydať aj slovenský čitateľ.

James si vybral pútavý námorný námet, aby čitateľom porozprával o dospievaní už dospelých, o záhadách a dobrodružstvách na mori aj v ľudskom srdci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vynáranie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vynáranie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vynáranie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vynáranie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vynáranie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé