Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie

Kód: 7387608

Úplný název:

Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie (Véle František):

Autor a popis:

Véle František, Triton, 224 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
192 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná příručka pojednává o vyšetřování pohybových funkcí a terapii poruch pohybového chování. Autor vychází z vlastních praktických zkušeností získaných při klinickém vyšetřování osob postižených pohybovými poruchami i z literárních údajů osobně ověřených praxí.

Publikace představuje zásady, z nichž je třeba při klinickém fyzikálním vyšetřování a terapii pohybových poruch vycházet. Má-li terapeut úspěšně zasáhnout a napravit poruchu pohybového chování, je zapotřebí vyšetření mnoha parametrů. Úkolem terapeuta není vyšetřovat pouze poruchu pohybové mechaniky, způsobenou patologickou změnou struktury, ale především poruchu funkce celé pohybové soustavy. Při vyšetřování je nezbytný kineziologický a celostní úhel pohledu, který zahrnuje jak běžně používaný fyzikálně-mechanický lokální přístup, jenž se zaměřuje na fyzikální strukturu organismu a mechaniku pohybu v místě poruchy, tak i psychologický úhel pohledu zaměřený na hodnocení pohybové funkce i charakteru osobnosti a jeho vliv na pohybové chování, které může samo poruchu motoriky zavinit.

Současná sedavá společnost postrádá přirozený pohyb, jenž je nezbytný pro udržení zdraví. Jeho nedostatek je nahrazován sportovními aktivitami, které se často stávají zdrojem poruch. Nejen z tohoto důvodu bude potřeba odborných pracovníků v rehabilitaci a fyzioterapii nadále stoupat. .
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Vyšetření hybných funkcí z pohledu neurofyziologie