Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce

Kód: 8716285

Úplný název:

Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce (Lane Nick):

Autor a popis:

Lane Nick, Kniha Zlín, 398 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
265 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života.
Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? V posledních několika desetiletích došlo k převratným novým objevům, které nám umožnily nahlédnout životu pod pokličku. Dnes už máme technologie i dostatečné zdroje k porovnávání celých genových sekvencí, zkoumání atomické struktury bílkovin, zobrazování přemýšlejících neuronů a dokonce i k podrobnému studiu geochemie hornin, s jehož pomocí odhalujeme i změny, kterými v minulosti prošlo složení vzduchu. Tyto objevy pomohly objasnit otázku vývoje života mnohem přesněji a podrobněji než kdykoli předtím.
Lane s pomocí této pokladnice nového vědeckého poznání mistrně rekonstruuje dějiny života a popisuje deset největších vynálezů evoluce zvolených podle jejich dopadu na žijící svět, významu pro dnešní organismy a konečně i pro jejich symboličnost. Kdo by si pomyslel, že vývoj očí začal u na světlo citlivých míst na řasách, která sloužila k regulaci fotosyntézy? Nebo že se stavební bloky DNA samovolně zformovaly v hydrotermálních průduších?
Lane vysvětluje, jak každý z velkých vynálezů evoluce - od DNA po sex, od teplokrevnosti k vědomí a konečně i ke smrti - znamenal zásadní změnu pro život a často i pro samotnou planetu. Výsledkem je fantastická, snadno srozumitelná analýza důvtipnosti přírody a zásadní dílo pro každého, kdo někdy pochyboval o vědecké podloženosti evoluce nebo přemýšlel, odkud jsme se tu vlastně vzali.

Nahlédnout do Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce Nahlédnout do Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Vývoj života – Deset velkých vynálezů evoluce