Vzácná onemocnění v kostce

Kód: 2043149

Úplný název:

Vzácná onemocnění v kostce (Kubáčková Kateřina):

Autor a popis:

Kubáčková Kateřina a kolektiv, Mladá Fronta, 304 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
336 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

První česká monografie na toto téma podává ucelený přehled o nejčastějších a nejzávažnějších vzácných onemocněních (VO) a nahrazuje dosud chybějící metodické pokyny pro jejich včasnou diagnostiku a léčbu. Napomoci by měla především praktickým lékařům a pediatrům v orientaci v této vysoce heterogenní skupině chorob, se kterými ve své praxi přicházejí do styku jen sporadicky, a přispět tak k rozšíření povědomosti o nich.
Úvodní část publikace je věnována současnému postavení VO v rámci evropské i české legislativy, v dalších kapitolách je stručně popsán jejich genetický podklad, následuje přehled vrozených vad podléhajících novorozeneckému screeningu. Stěžejní část publikace poskytuje přehled nejčastějších VO včetně jejich základních klinických příznaků, laboratorních i dalších nálezů a terapeutických možností. V závěru knihy se autoři věnují roli pacientských organizací a činnosti ČAVO. Nechybí ani odkazy a kontakty na specializovaná odborná pracoviště, jež se zabývají diagnostikou a léčbou příslušných VO.
I přes značně limitované možnosti pediatrů a praktických lékařů - vzhledem k systému regulací úhrad zdravotních služeb ze zdravotního pojištění a sankcionování lékařů za výkony prováděné nad rámec celorepublikového průměru - je jejich úloha v časné diagnostice těchto chorob nezastupitelná.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vzácná onemocnění v kostce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vzácná onemocnění v kostce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vzácná onemocnění v kostce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vzácná onemocnění v kostce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vzácná onemocnění v kostce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Vzácná onemocnění v kostce