Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody

Kód: 8727095

Úplný název:

Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody (Seligman Martin):

Autor a popis:

Seligman Martin, Jan Melvil Publishing, 408 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
276 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Štěstí samotné, přestože je důležitou součástí osobní pohody, nedává životu člověka úplný a pravý smysl. Seligman nyní klade otázku: Co je tím, co vám umožňuje kultivovat svá nadání, vytvářet hlubší a trvalejší vztahy s ostatními lidmi, cítit radost a smysluplně přispívat světu? Neboli co je tím, díky čemu můžete prospívat? Do centra zájmu se dostává osobní pohoda (well-being), přičemž štěstí (happiness) neboli pozitivní emoce se stávají jedním z pěti pilířů pozitivní psychologie, spolu se zaujetím, pozitivními vztahy, smysluplností a úspěšným výkonem. Těchto pět prvků, pro které se používá akronym PERMA (z anglických termínů Positive Emotions, Engagement, Relationship, Meaning, Accomplishment), představuje permanentní, trvalé stavební kameny plně uspokojivého života.

Autor v knize vypráví podnětné příběhy o uplatnění pozitivní psychologie v praxi, a to v oblastech vzdělávání, ekonomiky, psychoterapie, lékařství a státní politiky – tedy samotných základů každé společnosti. Popisuje, jak se dnes celá americká armáda školí v psychické odolnosti, jak se v pokrokových školách děti učí nejen dovednostem nutným pro pracovní úspěch, ale také dovednostem pro dosažení životní spokojenosti, nebo jak mohou podniky zlepšit své ekonomické výsledky a současně zvýšit osobní pohodu svých zaměstnanců.

Pomocí interaktivních cvičení mohou čtenáři prozkoumat své vlastní postoje a cíle, a tak Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce. S využitím nejnovějších vědeckých poznatků, které změnily již miliony životů, nyní Dr. Seligman přichází s vynikajícím završením svých bestsellerů Opravdové štěstí (Authentic Happiness) a Naučený optimismus (Learned Optimism).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Vzkvétání – Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody