Vzpoura deprivantů

Kód: 7262410

Úplný název:

Vzpoura deprivantů (Drtilová Jana):

Autor a popis:

Drtilová Jana, Galén, 328 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
284 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

V této knize se autoři pokoušejí pochopit, proč jsou někteří lidé zrůdy, bez ohledu na to, zda se chovají kriminálně, nebo zákonu unikají a jsou z nich lidé někdy nesmírně mocní, bohatí - a oblíbení. Kniha hledá odpověď na otázku, kdo jsou lidé, o nichž hovoří současné zprávy sdělovacích prostředků, klinické zkušenosti i historické příklady, a proč se dopouštějí takových činů. Teoretická možnost, že tito lidé nejsou nemocní a nejde ani o poruchu osobnosti, ale o druh parazitní evoluční strategie a krajní variantu lidské normy, se zejména v posledních letech prohlubuje.
Lidskou skupinu, o které je řeč, autoři popisují v první části publikace nazvané Nestvůry. Druhá část knihy s názvem Nástroje a sociální prostředí pojednává o nástrojích užívaných deprivanty k ovlivňování lidských skupin, zejména o skupinové hlouposti, iracionalitě, propagandě, absurditě a antivědě, dále o sociálním prostředí, které se na vzniku, vývoji a činnosti deprivantů podílí. Poslední, třetí část, pojmenovaná Obrana, popisuje mechanismy snižující pravděpodobnost vzniku a omezující vliv deprivantů.
Kniha je určena všem lidem zajímajícím se o zlo ve společnosti - autoři se snažili napsat ji co nejsrozumitelněji, aby byla přístupná i středoškolákům.

Nahlédnout do Vzpoura deprivantů Nahlédnout do Vzpoura deprivantů

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vzpoura deprivantů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vzpoura deprivantů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vzpoura deprivantů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vzpoura deprivantů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vzpoura deprivantů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy