Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla

Kód: 8706032

Úplný název:

Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla (Biemann Dominik):

Autor a popis:

Biemann Dominik, G plus G, 320 stran, jazyk - čeština, nemčina, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
266 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Deníkové a vzpomínkové záznamy, které po sobě zanechal nejlepší rytec skla období biedermeieru Dominik Biemann, vycházejí poprvé a v plném rozsahu, doplněné o původní náčrtky autora. Mnohé pasáže překvapí čtenáře svou otevřeností. Přestože se jedná o fragmenty původní písemné pozůstalosti - velká část byla záhy po jeho smrti zničena prudérními dědici -, vypovídají tyto texty mnohé o Biemannově životním příběhu, komplikované povaze, radostech i úzkostech a často nekonvenčních názorech. Čtenáři dostávají jedinečnou možnost nahlédnout do myšlení v současnosti vysoce ceněného umělce první poloviny 19. století, rodáka z Nového Světa v Krkonoších, který dech beroucím způsobem přenášel na sklo portréty nejen běžných lázeňských hostů, ale i členů evropských panovnických rodin. Publikace přináší zredigovaný text v němčině i český překlad. Navíc obsahuje vyčerpávající studii Petra Nového o životních osudech tohoto slavného českého skláře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Z mého života.Vzpomínky a poznámky nejslavnějšího českého rytce skla