Z ptačí perspektivy

Kód: 8678524

Úplný název:

Z ptačí perspektivy (Klejdus Julius):

Autor a popis:

Klejdus Julius, , 370 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
346 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Nová knižní publikace „Z ptačí perspektivy“ nabízí čtenářům lépe a detailněji nahlédnout do problematiky každodenního života našich ptáků ve všech jejich biologických souvislostech. Poměrně obsáhlá obecná část dostatečně výstižně popisuje a charakterizuje základní rysy a vlastnosti ptačího těla, ale i některé méně známé anatomické a fyziologické zvláštnosti. Speciální oddíly této knihy
potom popisují nejdůležitější biologické vlastnosti ptačích druhů a populací (pohyb, získávání potravy, rozmnožování, způsoby komunikace, chování a biorytmy), včetně neobvyklých způsobů v chování ptáků. Všechny tyto aktivity ptáků věrně dokumentuje přes 1000 původních a originálních fotografií, které byly autorem pořízeny ve více oblastech zejména jižní a jihovýchodní Moravy, ale také na některých lokalitách Nízkého Jeseníku nebo Doupovských hor v letech 1975-2013.
Textová část této knižní publikace je psána populárně naučnou formou, aby byla přístupná a srozumitelná širokému spektru čtenářů. Značný význam mají v tomto ohledu i vazby velmi podrobných textových popisek k jednotlivým fotografiím.
Osobně bych si přál, aby se tato kniha stala vhodným nebo i příležitostným odrazovým můstkem k bližšímu poznání života našich ptáků především pro ty, kteří mají upřímně rádi přírodu a ptáky zejména.
Autor
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z ptačí perspektivy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z ptačí perspektivy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z ptačí perspektivy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z ptačí perspektivy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z ptačí perspektivy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda