Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem

Kód: 8719303

Úplný název:

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem (Kovaříková Lucie, Jon Michal): Na kole se psem Ernestem

Autor a popis:

Kovaříková Lucie, Jon Michal, Cykloknihy s.r.o., 84 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
50 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Celkově již šestá kniha nejpilnějších českých cyklocestovatelů a cyklospisovatelů Lucie Kovaříkové a Michala Jona, kteří v letech 2002-2005 objeli na kolech svět a našlapali při tom 68 175 km, se od těch předchozích v mnohém liší.
Tentokrát nejeli sami, společnost jim dělal další člen rodiny, Sir Ernest Henry Shackleton, zvaný prostě Ernest. Tento dvouletý 40kilový kříženec, kterého si jako štěně přivezli z psího útulku, se vezl ve speciálním psím vozíku za svým páníčkem, ale velkou část denních etap naběhal po vlastních tlapkách.
Na cestě byli všichni přes 60 dní, navštívili 7 zemí a ujeli více než 5400 km. Projeli Německo, Nizozemsko, Belgii, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Rakousko. Ernest naběhal průměrně kolem 20 kilometrů denně. Celkem mu páníčkové napočítali 871 naběhaných kilometrů. Nejvíc za den jich bylo 29 po Innské cyklostezce před Passovem.
Kniha není jen obyčejným cestopisem, naleznete v ní vtipné komentáře k fotografiím z psího pohledu a dojemné povídání o tom, jak se pejsek dostal do psího útulku a jak byl z něho vysvobozen. Nechybí tu rady a tipy jak cestovat se psem na kole, jakou výbavu mu pořídit, jaký cestovní doklad do zahraničí musí mít, co vzít do psí lékárničky a podobně.
Cesta se psím kamarádem přináší samozřejmě spoustu legrace a kuriózních situací, které by se jindy nepřihodily. Každý den pejsek něčím překvapí, nasmějete se víc, než kdybyste cestovali sami. Pes je také spolehlivým zprostředkovatelem kontaktů, díky němu se s vámi každou chvíli někdo dá do řeči. Zpočátku si sice budete muset zvykat na trošku jiný rytmus jízdy a v řadě věcí se přizpůsobovat psovi, ale nakonec se z vás stanou rovnocenní partneři.
Lucka s Michalem vás v této knize přesvědčí, že takovou cestu si pes vyloženě užívá, že ho baví objevovat každý den nové věci a nové pachy, je veselý a spokojený.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem