Záhadám vstříc

Kód: 7438125

Úplný název:

Záhadám vstříc (Dawkins Richard): Jak jsem se stal vedcem (Pameti I)

Autor a popis:

Dawkins Richard, Dybbuk, 304 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
261 Kč (353 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

První díl autobiografie nejznámějšího světového biologa, skeptika a ateisty nabízí bližší pohled na autorův raný život, na intelektuální probuzení, kterého se mu dostalo v Oxfordu, a cestu, která jej vedla k napsání Sobeckého genu.
Počíná vyprávěním o idylickém dětství stráveném v koloniální Africe, o poválečném návratu do Velké Británie a studiu na střední internátní škole, kde navzdory téměř zbožnému poslechu nahrávek Elvise Presleyho odmítnutím pokleknout v kapli k modlitbě Dawkins započal svou kariéru skeptika. Byl to ale až Oxford, nebo spíše jeho jedinečný systém tutorů, který mladé lidi směřoval k tomu, aby spíše pokládali otázky a při hledání odpovědí používali rozsáhlou knihovnu, než se jen učili na zkoušky, co Dawkinsovi umožnilo plný rozvoj jeho intelektuálních schopností. Z důvodu stávkou zapříčiněného přerušení dodávky elektřiny vzala jeho kariéra odborného asistenta a přednášejícího na Oxfordu neočekávaný obrat. Pozastavil svůj výzkum založený na počítačích a podnícen tehdy rozšířeným neporozuměním přírodnímu výběru známému jako „skupinový výběr“ začal s prací na knize Sobecký gen
. Předkládá se nám tu tedy poprvé intimní memoár přibližující dětství a intelektuální vývoj evolučního biologa a světoznámého ateisty. Je to příběh vyprávějící o tom, jak se Dawkins dostal k psaní knihy, která je považována za jedno z nejdůležitějších děl dvacátého století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Záhadám vstříc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Záhadám vstříc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Záhadám vstříc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Záhadám vstříc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Záhadám vstříc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Záhadám vstříc