Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B

Kód: 2491385

Úplný název:

Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Ikar, 208 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
167 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Záhadná komtesa Beatrix vypráví příběh z časů, pro něž se v Čechách vžil název doba pobělohorská. Bylo to období krutého pronásledování lidí jiného vyznání, vynucené přetvářky, neomalených lží a děsivých represí, jež jsou v našich dějinách vždy nerozlučně spjaty s vládou cizinců. Přesto i v těchto dobách temna si dokázaly najít cestu ke světlu takové vzácné úkazy, jako je láska, soucit či vědomí lidské sounáležitosti. Polyxena z Lobkovic, katolička tělem i duší, žena nejvyššího kancléře Českého království Zdeňka Vojtěcha Popela z Lobkovic, neváhá podat pomocnou ruku těm, kdo to zoufale potřebují, ať jsou to katolíci, anebo protestanti. Její odvaha, s jakou po léta skrývá svou chráněnku Beatrix, dceru vůdce protestantských rebelů hraběte Jindřicha Matyáše Thurna, nicméně přináší lobkovickému domu řadu nesnází.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic - První dáma Českého království ve vzpomínkách komtesy B