Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko

Kód: 7217691

Úplný název:

Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko (Hernández Jesús): Zmizení, úmrtí a nevysvetlené udásloti nejvetšího válecného konfliktu v dejinách

Autor a popis:

Hernández Jesús, Jota, 320 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
219 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zmizení, úmrtí a nevysvětlené události největšího válečného konfliktu v dějinách
Bylo v roce 1942 napadeno Los Angeles?
Zachránila se zázračně před bombardováním da Vinciho Poslední večeře?
Nacházejí se Hitlerovy ostatky v Moskvě?
Chtěl Rommel podepsat příměří se Spojenci?
Zakopali Japonci na Filipínách poklad, který nebyl nikdy objeven?
Během šesti let II. světové války došlo k mnoha zdánlivě nevysvětlitelným událostem a vznikly stovky pověstí a legend, jež po léta kolovaly, aniž by se s jistotou vědělo, zda k nim došlo nebo ne. Historik a novinář Jesús Hernández hledá v Záhadách a tajemstvích II. světové války historická vysvětlení všech těchto událostí a snaží se rozlišovat mezi mýtem a realitou.
Na stránkách této knihy se objevují letadla a lodi, jež beze stop zmizely, špióni, jejichž rukama procházely životně důležité informace, záhadné osobnosti a opravdu tajemné události, jež jsou popsány čtivě a s vědeckou přesností. V této knize poznáme nejtajemnější stránky války, která rozhodujícím způsobem ovlivnila dějiny lidstva.
Neznámé osoby se mísí s důležitými osobnostmi jako Hitler, Churchill, Rommel nebo McArthur v neuvěřitelných příhodách, které se skutečně staly, i v legendách, které zněly pravděpodobně, ale nakonec se ukázaly jako nepravdivé.
Bylo někdy za války napadeno město Los Angeles? Jaký byl vztah mezi Bermudským trojúhelníkem a II. světovou válkou? Došlo skutečně k filadelfskému experimentu? Umřel bratr Johna Fitzgeralda Kennedyho za podivných okolností? Kde se nacházejí Hitlerovy ostatky? Zničily málem spojenecké bombardéry Poslední večeři Leonarda da Vinciho? To jsou jen některé ze záhad II. světové války, jež si tato kniha klade za cíl objasnit.
Jesús Hernández (Barcelona, 1966), historik a novinář, jenž se během krátké doby stal nejprodávanějším španělským autorem knih o II. světové válce. Absolvoval studium moderních dějin a informatiky a na toto téma publikoval pět prací: 100 nejlepších příběhů II. světové války (2004), Neobyčejné činy II. světové války (2005), Záhady a tajemství II. světové války (2006), Stručné dějiny II. světové války (2006), Podivuhodné příběhy II. světové války (2007) a Vše, co je třeba vědět o I. světové válce (2007). Úspěchy, jichž tyto práce dosáhly, se promítly i do jeho výkladu obecných dějin válečnictví: Je válka! Nejlepší příběhy vojenských dějin (2005).
Díky příjemnému stylu psaní, v němž se mu daří sdělovat fakta jasným a přímým novinářským jazykem, a díky hlubokým znalostem válečných událostí jsou všechna jeho díla vřele přijímána neustále rostoucím počtem čtenářů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Záhady a tajemství II. světové války - Zmizení, úmrtí a neobjasněné události největšího ko