Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí

Kód: 8688013

Úplný název:

Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí (kol.): Co se skrývá pod povrchem histrorických událostí

Autor a popis:

Reader´s Digest Výběr, 576 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
699 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autoři knihy, přední čeští historici v čele s prof. Petrem Čornejem, se pokusili přiblížit a objasnit devadesát záhad českých dějin, a to v širokém rozpětí od jejich počátků až do 17. listopadu 1989.
Kapitoly jsou řazeny tematicky a rozčleněny do devíti oddílů, z nichž každý má společného jmenovatele. V prvním celku jsou to nevyřešené otázky českého středověku (např. Po stopách bílé paní), kapitoly druhého bloku spojuje téma předčasných úmrtí (např. Smrt Jana Masaryka), následují pasáže věnované problematice zrady a zrádců (např. Albrecht z Valdštejna), hrobům a pohřbům (např. Utajený pohřeb Jana Palacha), popravám a popravištím (např. Proč musel zemřít Rudolf Slánský?). Průhledy do záhadami obestřených životů panovnických rodů přinášejí kapitoly pod shrnujícím označením Královská tajemství (např. Byl Karel Albrecht českým králem?). Další dva bloky se zabývají především nevyjasněnými otázkami z oblasti duchovní kultury (např. Kde se vzal v Praze Golem?), zvláště dějin literatury (např. Kdo napsal Slezské písně?). Závěrečná část, zaměřená na události a postavy nejnovější historie, tvoří vědomou paralelu k vstupnímu oddílu (např. Zachránili vlasovci Prahu?). Knihu doprovázejí stovky fotografií, reprodukcí výtvarných děl a dokumentárních materiálů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Záhady Českých dějin - co se skrývá pod povrchem historických událostí