Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci

Kód: 7387703

Úplný název:

Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci (Bendl Stanislav): cesta institucionální pomoci

Autor a popis:

Bendl Stanislav, Triton, 112 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
125 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Problémové chování žáků patří ke každodenní realitě škol a školských zařízení. Nelze před ním zavírat oči ani očekávat, že odezní samo nebo že ho vyřeší někdo jiný. Každý pedagogický pracovník - profesionál, ale i každý jiný vychovatel - rodič, prarodič nebo třeba pěstoun, by měl mít o tomto chování a možnostech nápravy alespoň základní povědomí. K němu patří i znalost systému, který v naší zemi zajišťuje institucionální pomoc při řešení problémového chování, ať už jde o záškoláctví, šikanu, vandalismus, zneužívání návykových látek či jiné nežádoucí jevy. Problémové a rizikové chování je velmi mnohotvárné a za jeho konkrétními projevy mohou být rozmanité příčiny. Profesionální intervence není tudíž jednoduchá a často se na ní podílí více odborníků či zařízení. Tato publikace mapuje současný systém institucionální pomoci s cílem poskytnout vychovatelům - v nejširším smyslu tohoto slova - základní přehled. Legislativní rámec, ve kterém tento systém existuje, se však pochopitelně mění, a proto se proměňuje i ona cesta institucionální pomociPrávě s tím by měl čtenář k předložené publikaci přistupovat a případné změny, o nichž informují odborná periodika, registrovat. Je dobré mít na paměti, že vždy existuje řada míst, kam se může obrátit s žádostí o profesionální pomoc ten, kdo si neví rady s konkrétní výchovnou situací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Žák s problémovým chováním - Cesta institucionální pomoci