Základy amerického obchodního práva

Kód: 7201685

Úplný název:

Základy amerického obchodního práva (Boháček Martin):

Autor a popis:

Boháček Martin, LINDE, 352 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
210 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie přehledně vykládá základy amerického obchodního práva – úpravu obchodních společností, civilních mimosmluvních deliktů a smluv. Je zpracována komparativní právní metodou; pro potřeby českého čtenáře srovnává americké právo s právem českým, popř. s právem anglickým (v rámci společného angloamerického typu právní kultury). Nepřináší jen poznatky ryze „právně technické“, ale ukazuje (zejména v úvodní kapitole) i na širší hodnotové prostředí, bez něhož by americké právo nemohlo mít tak silný regulativní význam.
V jednotlivých kapitolách se kniha zaměřuje na úpravu různých typů podnikatelských útvarů v americkém právu, ať již mají či nemají právní subjektivitu (na fyzické osoby, partnership, limited partnership, dále na limited liability company – americkou společnost s ručením omezeným a podrobněji především na corporation – americkou akciovou společnost; stručně na zvláštní typy, jako je joint stock company, business trust aj.), dále na obchodní smlouvy (business contracts) a na obchodní mimosmluvní civilní delikty (business torts), a to podle komplexně zpracovaného precedenčního práva v tzv. Restatements i podle harmonizovaného vzorového Jednotného obchodního zákoníku (Uniform Commercial Code) se zdůrazněním odlišností v některých státech. Z jednotlivých typů smluv je publikace zaměřena na smlouvu kupní. V knize jsou vybrány i významnější precedenty se stručným popisem případu.
Publikace je určena právníkům i ekonomům, podnikatelům i studentům. Přináší poznatky, které mohou být využity v právní praxi i při podnikání s americkými partnery nebo v americkém prostředí. Může však sloužit i jako učební pomůcka pro vysokoškolskou výuku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Základy amerického obchodního práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Základy amerického obchodního práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Základy amerického obchodního práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Základy amerického obchodního práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Základy amerického obchodního práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Základy amerického obchodního práva