Základy epidemiologie a hygieny

Kód: 7262597

Úplný název:

Základy epidemiologie a hygieny (Podstatová Hana):

Autor a popis:

Podstatová Hana, Galén, 158 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

Základní učebnice mapuje tři oborové části: mikrobiologii, epidemiologii a hygienické obory. Mikrobiologická část přináší základní klasifikaci mikroorganismů, způsoby laboratorní diagnostiky a není opominuta ani ochrana zdraví při práci. Součástí této části jsou i pasáže věnované antibiotikům a chemoterapeutikům. Další stránky jsou věnovány imunologii, základům imunoterapie a alergologii.

Největší část učebnice je věnována oboru epidemiologie. Kromě zdůraznění zdrojů nákaz a procesu jejich šíření je věnován důraz na protiepidemická opatření jako rozhodujícího způsobu likvidace nákaz. Navazuje část o prevenci, očkování, způsobech dezinfkece, dezinsekce a deratizace. Moderně je zařazena kapitola o bioterorismu a možnostech válečného zneužití mikrobiálních agens. Stručně je uvedena i speciální epidemiologie, výběr nákaz odpovídá pak jejich důležitosti a výskytu v našich podmínkách a současně problémům s vracejícími se infekcemi.

Třetí část věnovaná hygieně dělí hygienické obory podle praktické činnosti i hygienické služby, zdůrazňuje i vliv životního, pracovního prostředí a hlavně i životní styl v jejich pozitivech i negativech. Nechybějí kapitoly věnované hygieně dětí mladistvých, hygieně práce, kapitoly o zdravotnických zařízeních a závěr učebnice je věnován hygieně záření, jde o informativní část, jak svým rozsahem, tak především proto, že již delší dobu nepatří do gesce zdravotnictví, ale Úřadu pro jadernou bezpečnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Základy epidemiologie a hygieny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Základy epidemiologie a hygieny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Základy epidemiologie a hygieny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Základy epidemiologie a hygieny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Základy epidemiologie a hygieny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Základy epidemiologie a hygieny