Základy infekčního lékařství

Kód: 2462932

Úplný název:

Základy infekčního lékařství (Rozsypal Hanuš):

Autor a popis:

Rozsypal Hanuš, Karolinum, 568 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
361 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace podává přehled infektologie v celé šíři tak, jak vychází z moderní náplně oboru. Odklání se od popisu klasických komunitních infekcí a místo toho věnuje pozornost novým chorobám a změněnému obrazu starých infekcí.

Kniha začíná vysvětlením obecných pojmů z epidemiologie, patogeneze a průběhu infekcí. V obecné části praktickým způsobem přibližuje principy diagnostiky, léčby a prevence. Jádro učebnice zahrnuje systematický výklad o jednotlivých infekčních nemocech uspořádaný podle orgánových systémů. Jednotná úprava kapitol vychází z líčení společných příznaků, dále popisuje nozologické jednotky a nakonec poskytuje návod k rozpoznání a diferenciální diagnóze popsaných nemocí.
Třetí část knihy doplňuje informaci o infekčních nemocech podle způsobu nákazy a o disponujících okolnostech vzniku nemocí. Pozornost je věnována importovaným nákazám, jedincům s poruchou imunity, specifickým skupinám pacientů, infekcím vznikajícím v souvislosti s poskytováním zdravotní péče a vysoce nebezpečným nákazám.

Každé důležité téma je popsáno z různých úhlů pohledu, takže při studiu nedovoluje čtenáři opomenout klíčová fakta. Učebnice respektuje moderní trendy a současné potřeby oboru. Nutí chápat problematiku v širších souvislostech, aby získané znalosti mohly být využity v ostatních lékařských oborech i klinické praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Základy infekčního lékařství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Základy infekčního lékařství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Základy infekčního lékařství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Základy infekčního lékařství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Základy infekčního lékařství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Základy infekčního lékařství