Základy. Knihy XI-XII

Kód: 8726924

Úplný název:

Základy. Knihy XI-XII (Eukleides):

Autor a popis:

Eukleides, OPS, 152 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Čtvrtý a předposlední díl postupně vydávaného nejzásadnějšího díla evropské vzdělanosti. Kniha přináší opět rozsáhlé úvodní originální studie Petra Vopěnky o tématech: Roviny a přímky, Planimetrie a stereometrie, Tělesové úhly a Platónské geometrické objekty. Kniha je doplněna o Eudoxův výklad antického geometrického světa.
Komentáře a poznámky zde opět tvoří více než polovinu původního textu Základů. Tradičně v druhé polovině knihy naleznete autentické znění původního překladu obou obsažených knih Základů (XI a XII). Z původního textu je tak zřejmé, kolik práce bylo vykonáno po dvě tisíciletí matematiky a kolik úsilí bylo věnováno přípravě této knihy.
Jedenáctá kniha otvírá novou dimenzi. Doslova. Protože přidává třetí rozměr v geometrii a věnuje se tělesům obecně. Dvanáctá kniha ve třetí dimenzi zůstává a je o površích a objemech těles a je tradičně připisována Eudoxovi.
Všechna uváděná tvrzení jsou i nadále důsledně odvozována ze základních axiomů a postulátů. Pro tuto svoji deduktivní metodu se dílo stalo vzorem pro všechny budoucí exaktní vědy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Základy. Knihy XI-XII do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Základy. Knihy XI-XII.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Základy. Knihy XI-XII (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Základy. Knihy XI-XII bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Základy. Knihy XI-XII doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika