Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník.

Kód: 7357346

Úplný název:

Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. (kol.):

Autor a popis:

Kol., Wolters Kluwer, 450 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
410 Kč (477 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zákon č. 90/2012, o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), který s největší pravděpodobností nabyde účinnosti od 1. 1 2014, upravuje problematiku dosud obsaženou v části druhé obchodního zákoníku. Tato oblast tak dostává podobu speciálního zákona. Kromě strukturálních změn jde ovšem hlavně o změny samotné právní úpravy.

V oblasti obchodních společností nedochází k tak radikálním změnám a diskontinuitě jako v jiných částech rekodifikovaného českého soukromého práva (srov. například novou úpravu dědického práva), a mnohá ustanovení tak byla přebrána z dosavadní úpravy, byť došlo k jejich více či méně výraznému přeformulování. A právě z tohoto důvodu je připraven pro ty, kdo budou s tímto novým právním předpisem dennodenně pracovat, přehledný text srovnávající nový zákon o obchodních korporacích s dosavadní úpravou.

Čtenář v publikaci nalezne přehledné uspořádání jednotlivých ustanovení obou důležitých kodexů, z něhož budou snadno patrné změny, k nimž v důsledku nové úpravy dochází. Bude tak mít uspořádaný podklad pro posouzení, jak se změnila formulace daného pravidla, a může si vytvořit obrázek, zda se s formou změnil i obsah

Nahlédnout do Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. Nahlédnout do Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o obchodních korporacích. Obchodní zákoník.