Zákon o silničním provozu

Kód: 8757601

Úplný název:

Zákon o silničním provozu (Kučerová Helena): S komentárem a judikaturou

Autor a popis:

Kol., Leges, 720 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
668 Kč (850 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace přináší ucelený výklad zákona o silničním provozu, založený především na dosavadních praktických zkušenostech autorky a na pečlivě vybrané judikatuře k titulnímu zákonu a předpisům souvisejícím, zejména z pohledu trestního práva a správního trestání.

Druhé vydání reflektuje zejména novelu zákonem č. 297/2011 Sb., jež se významně dotýká institutu osoby blízké. Část této novely nabývá účinnosti v lednu 2012 a druhá část v lednu 2013. Oboje znění je v knize uvedeno a komentováno.

Komentář přináší dosud ojedinělý přístup k tomuto zákonu právě z hlediska možných dopadů porušení jeho jednotlivých ustanovení a zaměřuje se zejména na ty případy, kde se při neexistenci konstantní judikatury objevují vzájemně si odporující výklady, nejasnosti a názorové i aplikační rozdíly. Podrobný a srozumitelný výklad k jednotlivým ustanovením je doplněn jednak přehledem ustanovení souvisejících právních předpisů, jednak výňatky z judikatury s označením zdrojů, v nichž lze jednotlivá soudní rozhodnutí nalézt. Do knihy byla zařazena též starší judikatura, která, přestože pracuje s tehdy platnými právními předpisy, je stále aktuální, neboť řada ustanovení pravidel silničního provozu se za uplynulá desetiletí změnila minimálně nebo se nezměnila vůbec. Ze stejného důvodu byla zařazena i rozhodnutí soudů slovenských z doby před rokem 1993.

Kniha je určena především odborné veřejnosti, měla by však být nápomocna také všem účastníkům silničního provozu, kteří se chtějí v oblasti pravidel silničního provozu a celé řadě jejich změn zorientovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o silničním provozu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o silničním provozu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o silničním provozu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o silničním provozu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o silničním provozu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Zákon o silničním provozu