Zákonodárce

Kód: 2571126

Úplný název:

Zákonodárce (Wouk Herman):

Autor a popis:

Wouk Herman, Argo, 240 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Jak to vypadá, když se jeden australský miliardář rozhodne natočit film o Mojžíšovi? Přemluví producenta, sežene nadějnou mladou režisérku a scenáristku v jedné osobě a všichni se můžou pustit do práce. Tedy až najdou někoho, kdo by se hodil na nelehkou hlavní roli.
Sedmadevadesátiletý Herman Wouk, legendární postava americké literatury, po půlstoletí zřejmě konečně našel způsob, jak napsat příběh o hebrejském Zákonodárci. Do svého epistolárního románu sám vstupuje jako stárnoucí spisovatel, který se stále snaží napsat svůj velký, ale „beznadějný“ román a i přes odpor své ženy se uvolí podílet se na vznikajícím filmu jako poradce.
Prostřednictvím dopisů, e-mailů nebo třeba přepisů skypových konferencí čtenář sleduje, jak se mladá režisérka Margo Soloveiová vyrovnává se židovským dědictvím, jehož se před lety vzdala, a jak při práci na scénáři znovu hledá cestu k tradicím a k lidem, kteří z jejího života na nějaký čas zmizeli. Vše s humorem, nadhledem, lehkou ironií a životní moudrostí komentují autorovy deníkové záznamy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákonodárce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákonodárce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákonodárce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákonodárce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákonodárce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé