Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století

Kód: 8748191

Úplný název:

Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století (Papoušek Vladimír): Egon Hostovský, príbeh spisovatele 20. století

Autor a popis:

Papoušek Vladimír, AKROPOLIS, 232 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Esejistická kniha Žalmy z Petfieldu představuje život a dílo Egona Hostovského v širším kontextu dějinných událostí 20. století, jichž byl spisovatel svědkem i obětí. Její autor usiluje o prolnutí pásma své interpretace autorova díla s řečí dobových dopisů a dokumentů, na jejichž základě lze odkrývat řadu souvislostí vztahujících se k proměnám autorovy poetiky, tak aby se osvětlily kontrasty či paralely mezi řečí Hostovského beletrie a řečí samotného autora v nebeletristických typech textů. Úvodní kapitola knihy je úvahou na téma spisovatel a ideologie, následující tři se pak zabývají autorovým životem a dílem v době prvního exilu, po roce 1948 a v období od šedesátých let do jeho smrti v roce 1973. Dílo přináší nejen řadu dosud nezveřejněných dobových materiálů a textů (např. Manipulace ždanovovské linie v ČSR) a zcela nové informace o životě a díle Egona Hostovského, ale zároveň nabízí specifický pohled na osud moderního spisovatele v turbulencích dějin 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele dvacátého století