Zaostřeno na islám

Kód: 9043736

Úplný název:

Zaostřeno na islám (Abd al-‘Átí Hammudah):

Autor a popis:

Abd al-Átí Hammudah, Ústředí muslimských obcí, 203 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
125 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je základní příručkou pro každého, kdo hledá informace o islámské víře a způsobu života. Je napsána s hlubokou znalostí dané problematiky a informace jsou doprovázeny četnými ukázkami z překladu Koránu a výroků proroka Muhammada.
Nejprve přehledným způsobem objasní islámský koncept Boha, význam islámu a základní články víry. Dále tu najdeme vysvětlení základních pojmů islámu, jako je víra, život, svoboda, rovnost, hřích, spravedlnost, mír, morálka a řada dalších. V další kapitole se seznámíme s aplikací víry, neboli s hlavními povinnostmi muslimů, jako je modlitba, půst, almužna a pouť do Mekky. Druhá část knihy s názvem Aplikace islámu na každodenní život pojednává mimo jiné o osobním životě muslima, rodinném životě podle islámu, a také o společenském, ekonomickém, politickém a mezinárodním životě.
Velmi přínosnou je závěrečná kapitola, která se zaměřuje na hlavní stereotypy, tedy témata, která jsou především na západě špatně vnímána a chybně vysvětlována. Dozvíme se podrobně o správném významu slova džihád, o Ježíšovi, synu Marie, o polygamii, manželství a rozvodu a také o postavení ženy v islámu. Tři dodatky s názvy Korán a jeho moudrost, Muhammad - poslední prorok a Islámský kalendář uzavírají základní informace uvedené v knize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zaostřeno na islám do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zaostřeno na islám.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zaostřeno na islám (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zaostřeno na islám bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zaostřeno na islám doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Islám