Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v

Kód: 7425150

Úplný název:

Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v (Moulis Miloslav, Cílek Roman):

Autor a popis:

Moulis Miloslav, Cílek Roman, Epocha, 352 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
234 Kč (335 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak snadné a pohodlné je otočit se zády k minulosti. A jak je to také nestatečné! Dá-li se to takto říci, pak tato kniha, jejíž druhé vydání vám nabízíme, je pobouřenou autorskou vzpourou proti stavu, kdy se téma nacistických koncentračních táboru vytrácí z vědomí naší společnosti a je připomínáno vždy spíš jen jednostranně a nárazově. Proto se oba zkušení autoři literatury faktu, kteří se těmito otázkami již dlouho zabývají a mají k nim i osobní vztah (jejich otcové se stali oběťmi hitlerovců a Miloslav Moulis prožil jako politický vězen za ostnatými dráty téměř pět let), rozhodli zpracovat dílo, jež by přehlednou a čtivou formou nabídlo mnohostranný obraz toho, co nacistické koncentrační tábory v dané etapě nejen německých, ale téměř celoevropských dějin představovaly. K vyjádření zvolili formu střídání faktografických kapitol s dramatickým vylíčením výjimečných osudů a událostí. Název knihy vychází z nacistického záměru, aby ti, které uvěznili a hodlali zničit, přestali být lidmi - ale platí to rovněž v opačném směru: ti, kteří se podvolili k zformování, řízení a výkonu barbarské praxe v koncentračních táborech, sami přestali být běžnými lidskými bytostmi. I z těchto důvodů je o tom třeba psát - tím spíš, že nacistické tábory smrti nebyly ve 20. století bohužel jedinými, jimiž si lidstvo zatížilo svou historii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. v