Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele

Kód: 7429757

Úplný název:

Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele (Finkelstein Israel): Archeologie a dejiny severního Izraele

Autor a popis:

Finkelstein Israel, Vyšehrad, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 16.12.2016
 
 
 
 
 
214 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha význačného telavivského archeologa Israele Finkelsteina (1949) známého v českém prostředí díky dílům Objevování Bible (2007) a David a Šalomoun (2010) nabízí nový pohled na starověký Izrael, které bylo sousedem známějšího Judského království na jihu existujícího až do pádu Jeruzaléma v roce 586 př. Kr. Izrael je v biblických textech líčen až jako druhý a méně významný a záměrně i 'pozapomenutý' stát. Autor na základě archeologického výzkumu, analýzy materiální kultury a biblických i dalších starověkých textů rekonstruuje dějiny Izraele podle jednotlivých svébytných údobí od pozdní doby bronzové až po pád hlavního města Samaří (1350--720 př. Kr.). Co se před očima čtenáře postupně objevuje, jsou pozdně kenaánský státní útvar Šekem, první izraelský státní celek Gibeón spojovaný s příběhy krále Saula následovaný královstvími Tirsa, Izraelem za vlivné dynastie Omríovců a dále vladaři, z nichž poslední nedokázal čelit vojenské převaze Novoasyrské říše v roce 720, kdy království padlo. Kniha byla oceněna v roce 2014 prestižní Prix Delalande-Guérineau.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního Izraele