Zdravá střeva

Kód: 7555999

Úplný název:

Zdravá střeva (kol.):

Autor a popis:

Kol., Jan Melvil publishing, 280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
219 Kč (309 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Revoluční návod k překvapivému zdroji dobrého zdraví.

Stanfordští vědci Justin Sonnenburg, Ph. D., a Erica Sonnenburgová, Ph. D., jsou průkopníky v jedné z nejrevolučnějších oblastí zkoumání lidského zdraví. V rámci výzkumu na Stanfordově univerzitě studují vztahy mezi lidským tělem a biliony organismů, zástupců tisíců druhů, které v něm sídlí – mikroby, které souhrnně označujeme jako mikrobiotu. Věděli jste, že ve svých střevech máte větší počet mikroorganismů, než kolik má vaše tělo buněk? (Kdo koho vlastně hostí?) Věděli jste, že geneticky jsme si z 99.9% podobní, zatímco v případě mikrobiomu se naopak z 80 % jeden od druhého lišíme? Možná jste slyšeli, že ve střevech průměrného západního člověka žije 1200 různých druhů bakterií, a to vám může připadat jako obrovské číslo. Jenže průměrný obyvatel Amazonie nosí v zažívacím traktu 1600 druhů a je mnohem méně náchylný k západním nemocem.

Výzkumy, jejichž počet v posledních dvou letech mnohanásobně narostl, naznačují, že mikrobiota ovlivňuje naše tělo mnoha zásadními způsoby. Sonnenburgovi i na základě svých průlomových experimentů v knize vysvětlují, jak se mikroorganismy z velké části podílí na tom, zda jsme nemocní nebo zdraví, štíhlí nebo obézní, dobře naladění nebo náladoví.

Kniha Zdravá střeva sice nemá odpověď na všechno, a sami autoři uznávají, že zatím více nevědí než vědí. Přesto pro své rodiny už sestavili základní bezpečný plán pro zdravý životní styl zaměřený na výživu mikrobioty, včetně receptů a jídelníčků – a dělí se o něj se svými čtenáři. V tomto důležitém a poutavě napsaném titulu autoři zkoumají bezpečné alternativy k antibiotikům, zaměřují se na fermentovanou stravu, probiotika a prebiotika i další změny stravovacích návyků a životního stylu, které posilují zdraví mikrobioty.

Díky této knize nahlédnete nejen do oblasti, která je rozhodující pro vaše zdraví, ale také do oboru, jehož hvězda teprve vychází.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdravá střeva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdravá střeva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdravá střeva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdravá střeva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdravá střeva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Zdravá střeva