Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá

Kód: 7319069

Úplný název:

Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá (Burke Peter):

Autor a popis:

Burke Peter, H+H, 350 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
245 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

V esejisticky pojatých kapitolách a zároveň dílčích studiích zde anglický kulturní historik P. Burke barvitě vylíčil život společnosti renesanční a barokní Itálie. Odvážně se pokouší aplikovat specificky přizpůsobené metody sociální a kulturní antropologie na terénní výzkum minulosti. Sleduje dějiny z etnografické perspektivy, pro niž je teatrální italská společnost jako stvořená: zajímá ho například fenomén „fasád“, úsilí spojené s udržováním a vytvářením „tváře“, dobové vnímání žebráků, srovnání pohledu cizinců s domácím viděním italské kultury, jazyk používaný v různých společenských vrstvách a subkulturách, pestrá paleta dobových urážek, kulturní pozadí okázalého utrácení jako výrazu vysokého sociálního postavení, benátský karneval nebo uzdravující rituály. Přeložil Jiří Hanke.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Žebráci, šarlatáni, papežové - Historická antropologie raně novověké Itálie; Eseje o vnímá