Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16.

Kód: 2461444

Úplný název:

Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. (kol.):

Autor a popis:

Karolinum, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
242 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha na základě hebrejské cestopisné literatury 12.-16. století a dalších hebrejských nebo arabských pramenů pojednává o vývoji židovské pouti do Svaté země a o postavení poutních míst na Blízkém východě a především ve Svaté zemi v náboženském životě Židů v Evropě a v islámských zemích. Židovská poutní literatura a seznamy svatých míst, jež vznikaly od druhé poloviny 12. století, nepopisují pouze tradiční pouť do Jeruzaléma, nýbrž i v judaismu doposud nový fenomén - návštěvu hrobů světců (zijara). Počínaje přibližně tímto obdobím začínají na mapě Blízkého východu vznikat židovská svatá místa, která se z lokálních svatých míst, sloužících místním uživatelům, proměnila na místa s přesně stanoveným kalendářem a poutním rituálem, která k sobě přitahovala poutníky i ze širšího okolí. Kniha si všímá historie jen nejvýznamnějších z nich: Mojžíšovy synagogy Dammuhu v Egyptě, Ezechielova hrobu v Iráku, Elijášovy synagogy u Damašku, Hilelova a Šamajova hrobu v Meronu a Samuelova hrobu v Rámě. Cestopisy evropských židovských poutníků dávají nahlédnout do rozličných aspektů spojených s projevy uctívání svatých míst, jako jsou úkazy ohně nebo kouře nad hroby anebo léčebná a ochranná funkce svatého místa apod.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Židovská pouť a poutní místa na Blízkém východě v hebrejské cestopisné literatuře 12.-16.