Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce

Kód: 7546052

Úplný název:

Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce (Prokop Josef Bernard):

Autor a popis:

Prokop Josef Bernard, Fortuna Libri, 344 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Závěrečný díl Lucemburské pentalogie přináší zápisky ze života posledního Lucemburka na českém trůnu – Zikmunda. Jestliže Václavova vláda, i jeho osoba bývají posuzovány s rozpaky, v případě Zikmunda bývá hodnocení většinou jednoznačné. Málokterý panovník bývá všemi tak zavrhován. Osobnost posledního Lucemburka na českém a posléze i římském trůnu, je však mnohem zajímavější a složitější.
Co vlastně můžeme Zikmundovi vyčítat? Jaký byl doopravdy? Nejspíš ode všeho trochu. Lépe vám však na to odpoví tato kniha, která se snaží co nejvěrněji vylíčit jeho osudy. V mnohém vás opravdu překvapí.
Byl opravdu bezectným člověkem? Byl to křivopřísežník? Husův vrah? Anebo zachránce Evropy v době vícepapežství? Zikmund, ačkoliv nebyl tak preferován jako jeho starší bratr Václav, svého otce, Karla IV. obdivoval a podle svých možností se snažil jít i v jeho stopách. I on chtěl ve svých Tajných zápiscích zachytit stopu své osoby a vlády.
Nedostal všechno darem jako Václav IV. Od svých prvních politických krůčků se musel tvrdě bít za to, co mu patřilo a bylo upíráno. Tak tomu bylo i v případě Českého království, které zdědil po bratrovi. Musel vybojovat bitvy, o něž nestál, a měl za nepřátele ty, kteří mu měli pomáhat. Chtěl také nastolit řád, který zemi tolik chyběl, a to se mnohým nezamlouvalo. Nechtěl mnoho, jen vládnout z trůnu, který mu náležel.
Zbývá si představit, čeho by dosáhl, kdyby měl možnost naplno projevit své vladařské schopnosti a nemusel ztrácet síly, i čas v nesmyslných bojích a půtkách.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce