Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé

Kód: 2475621

Úplný název:

Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé (Charvát Jiří): dlouhodobé a strednedobé

Autor a popis:

Charvát Jiří, Grada, 184 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
332 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Celobarevná publikace je rozdělena do tří částí a je doplněna bohatou obrazovou dokumentací (více než 110 instruktivních obrázků a tabulek).
První část se v úvodu věnuje historii cévních vstupů a základním informacím o cévním systému a hemodynamice. V dalších kapitolách je probrána problematika aplikace léků a výživy do žilních vstupů s důrazem na riziko paravazace a její prevence. Rovněž jsou zmíněny požadavky na materiálové zabezpečení, nezbytné pro zavádění žilních vstupů. V této části jsou také uvedeny současné poznatky o ultrazvukové, skiaskopické a elektrokardiografické navigaci při zavádění žilních vstupů. Podrobně jsou rozebrány možnosti vstupů do žilního řečiště, včetně alternativních přístupů.
Druhá část je věnována dostupným střednědobým a dlouhodobým žilním vstupům. V jednotlivých kapitolách jsou probrány klasické tunelizované centrální žilní katétry, intravenózní porty, periferně zavedené centrální žilní katétry i midline katétry. Speciální pozornost je zaměřena na ošetřování žilních vstupů. V závěru této části jsou definovány požadavky na pracoviště, které zavádí střednědobé a dlouhodobé žilní vstupy.
V poslední části jsou nejprve uvedeny a podrobně rozebrány indikace jednotlivých střednědobých a dlouhodobých žilních vstupů, především jejich využití v onkologii, při aplikaci parenterální výživy, v intenzivní péči a u vybraných stavů, kdy je žilní vstup dlouhodobě nezbytný. V závěru jsou zmíněny etické a psychologické aspekty spojené s problematikou žilních vstupů.
Klíčová slova: střednědobé a dlouhodobé žilní vstupy, intravenózní port, periferně zavedený centrální žilní katétr (PICC), ultrazvuková navigace, aktivní přístup k zavedení žilního vstupu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Žilní vstupy dlouhodobé a střednědobé