Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných

Kód: 2490754

Úplný název:

Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných (Bankl Hans):

Autor a popis:

Bankl Hans, Ikar, 280 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
183 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Představu, že po smrti člověka není už nic než ticho, pokládá autor za mylnou, neboť o každém zesnulém se hovoří i po jeho smrti. A jde-li o historicky významnou osobnost, pak nám potomkům má mnoho co říci především její životní dílo - a také skon. Lékař vidí běh života jinak než historik, neboť mu připadají důležité a přednostní jiné aspekty - vylíčení je tudíž subjektivní. Přesně to je však záměr lékařsko-historických biografií předkládaných v této knize.
Znalost utrpení a umírání vynikajících osobností kulturního života má značný význam pro pochopení jejich životního díla, význam přesahující životopisecký zájem o osud jednotlivce. Vždyť jde o osoby, jež nám všem něco přinesly, od nichž se můžeme učit a na jejichž vyhaslém bytí můžeme dále stavět.
V tomto dílu vypráví autor o činech a konci Alexandra Velikého, Thomase Bernharda, Kurta Gödela, Johanna Wolfganga Goetha, císaře Maxmiliána II., Gustava Klimta, Gustava Mahlera, Karla Marxe, Egona Schiela, Heinricha Schliemanna, Roberta Schumanna, Sokrata a Toulouse-Lautreka.
Skloubení autorových historických znalostí s medicínskými, autentické dobové ukázky z děl a korespondence uvedených osobností či jejich blízkých a obrazová dokumentace zaručují, že i tentokrát čeká čtenáře velmi poučná a strhující četba.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Život a smrt slavných 2 - Obyčejné nemoci neobyčejných