Život na příděl

Kód: 7422232

Úplný název:

Život na příděl (Kučera Rudolf):

Autor a popis:

Kučera Rudolf, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 214 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
167 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak proměnila první světová válka každodenní život statisíců dělníků v českých továrnách? Jaké nové významy dostávaly v prostředí akutního materiálního nedostatku základní aspekty lidského života, jako například kde, jak a co jíst nebo v jakých podmínkách a s kým pracovat? Jak proměnila totální válka organizovaný dělnický kolektiv?
Kniha sleduje tyto a podobné otázky ve čtyřech základních sférách válečného dělnického života: ve sféře konzumace potravin, výkonu průmyslové práce, genderových vztahů a sociálních protestů, které se s postupující válkou stávaly čím dál více běžným koloritem většiny českých měst.

Dr. Phil. Rudolf Kučera, Ph.D. (nar. 1980 v Praze) studoval moderní dějiny v Praze, Vídni a Berlíně. Po studiích absolvoval odborné stáže ve Freiburgu a Berlíně. V současnosti působí v Masarykově ústavu a Archivu AV ČR. Věnuje se kulturním a sociálním dějinám střední Evropy v 19. a 20. století. Publikuje odborné studie v České republice, Německu, USA a dalších zemích. Nejnověji vydal v Německu monografii o proměně elit ve střední Evropě 19. století Staat, Adel und Elitenwandel. Die Adelsverleihungen in Schlesien und Böhmen 1806-1871 im Vergleich (2012).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život na příděl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život na příděl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život na příděl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život na příděl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život na příděl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy