Život s láskou, život bez lásky

Kód: 8747047

Úplný název:

Život s láskou, život bez lásky (Gaskellová Elizabeth):

Autor a popis:

Gaskellová Elizabeth, Čas, 104 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Susan Dixonová je pohledná mladá dívka, jež strávila svůj dosavadní život na farmě Yew Nook v anglickém Westmorelandu. Smrt matky ji sice zasáhne, ale na truchlení nemá příliš mnoho času - musí zvládat péči o domácnost i nepříliš inteligentního mladšího bratra Willieho… a čas si najde i na lásku. Její svazek s pohledným, byť poněkud povrchním farmářským synkem Michaelem Hurstem se zdá být tou nejpřirozenější i nejsladší věcí na světě…
Ovšem pak do její rodiny vtrhne zákeřná nemoc. Ona sama ji překoná bez následků, ale otec umírá a z Willieho se stává nesvéprávná přítěž. Susan se ho nechce vzdát, vždyť dala umírající matce slib, že ho nikdy neopustí. Avšak Michael má jiné představy o společném životě, a čím víc na Susan tlačí, tím víc se v jejích očích odcizuje.
Susan, zmítaná mezi láskou k Michaelovi a smyslem pro pokrevní povinnost, si nakonec volí to druhé. Své rozdrásané srdce se snaží zahojit každodenní tvrdou prací. Leč ani smutné dny s šíleným a občas agresivním bratrem na osamělé farmě nejsou tou poslední ranou, která ji má v životě potkat. A tak se kdysi krásná dívka mění ve hrdou a zklamanou ženu, zoufale bránící to poslední, co jí v životě zbylo. Dočká se ještě lásky? A bude její oběť jednou odměněna?
Odpovědi vetkla slavná anglická autorka Elizabeth Gaskellová do této rozsahem nevelké, ale emocemi překypující novely, do níž se můžete - díky citlivému překladu Jany Srbové - vůbec poprvé začíst i ve svém rodném jazyce.

Nahlédnout do Život s láskou, život bez lásky Nahlédnout do Život s láskou, život bez lásky

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život s láskou, život bez lásky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život s láskou, život bez lásky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život s láskou, život bez lásky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život s láskou, život bez lásky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život s láskou, život bez lásky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Thrillery

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Thrillery / Život s láskou, život bez lásky