Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi

Kód: 2042629

Úplný název:

Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi (Čermák Josef): Franz Kafka – Dopisy Robertovi

Autor a popis:

Čermák Josef, Mladá fronta, 280 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Franz Kafka - Dopisy Robertovi
Poprvé dostává český čtenář do rukou samostatně vydaný soubor Kafkových dopisů Robertu Klopstockovi, studentu medicíny, s nímž Kafka navázal poslední velké životní přátelství. Jejich vztah od seznámení v Tatrách v roce 1921 až do posledního dne Kafkova života v rakouském sanatoriu roku 1924 se vyznačoval u Kafky vzácnou důvěrností. Vytvářela jej nejenom realita nemoci, ale i společné literární a duchovní zájmy. Doplňuje a osvětluje jej také dosud nepublikovaná korespondence Roberta Klopstocka a Kafkovy družky Dory Diamantové s Kafkovou rodinou.
Znalec Kafkova díla Josef Čermák doprovází soubor dopisů obsáhlým výkladem o Kafkově celoživotním zápase s přesvědčením o vlastním nedostatečném vybavení pro život. Těžištěm výkladu jsou poslední léta Kafkova životního zápasu a role, dosud nedostatečně oceněná, kterou v ní hrál Klopstock. Kromě množství nových faktů je u Kafky v knize vylíčen dramatický střet dvou protichůdných léčebných přístupů. Střetávala se tu tzv. přírodní léčba, jejímiž stoupenci byli Franz a Dora, a klasická, školská medicína, kterou usilovně vyžadoval Klopstock. Nad koncem života se však klene duha smíru. Bezmocnému tělu do posledka vládne duch umírajícího, stejně jasný ve smrti jako za života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Život ve stínu smrti: Franz Kafka – Dopisy Robertovi