Životopis jogína

Kód: 8625909

Úplný název:

Životopis jogína (Jógánanda Paramhansa):

Autor a popis:

Jógánanda Paramhansa, Poznání, 404 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
244 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
 

Toto je poprvé, co autentický hinduistický jógin sepsal příběh svého života pro západní čtenáře. Jógánanda v něm vylíčil se živými podrobnostmi řadu let svého duchovního výcviku u mistra podobného Kristovi, Srí Juktéšvara z bengálského Šrírámpuru, a odhalil fascinující a málo známou etapu moderní Indie. Jemné, ale pevné zákony, na jejichž základě konají jógini zázraky a dosahují sebeovládnutí, jsou tu vyloženy s vědeckou jasností.

Najdete tu barvité kapitoly o autorově návštěvě u Mahátmy Gándhího, Sira Džagadíščandry Bosého a Rabíndranátha Th ákura.Část pojednávající o Jógánandových zkušenostech ze Západu zahrnuje kapitolu o jeho velkém příteli Lutheru Burbankovi i zprávu o autorově pouti v roce 1935 do Bavorska k setkání s Terezou Neumannovou, úžasnou stigmatizovanou katoličkou.

Po založení střední školy s jógickým výcvikem v Ráňčí v Indii přijel Jógánanda v roce 1920 do Ameriky jako indický delegát na Mezinárodní kongres náboženských liberálů. Hodně přednášel po Spojených státech a v cizině a je zakladatelem Ústavu jógy v kalifornském Encinitas. Jógánanda je absolventem Kalkatské univerzity; píše nejen s nezapomenutelnou upřímností, ale i s břitkým vtipem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Životopis jogína do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Životopis jogína.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Životopis jogína (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Životopis jogína bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Životopis jogína doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie