Žltí vtáci

Kód: 8150049

Úplný název:

Žltí vtáci (Powers Kevin):

Autor a popis:

Powers Kevin, Artforum, 208 stran, jazyk - slovenština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
243 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Žltí vtáci sú Powersovým románovým debutom, za ktorý už získal niekoľko renomovaných literárnych cien: The Guardian First Book Award za najlepšiu prvotinu roka, The PEN/Hemingway Award za najlepšiu prvotinu roka v kategórii beletria, a za francúzsky preklad prestížnu cenu Prix littéraire du Monde v kategórii zahraničný román. Vo svojom diele čerpá z vlastnej skúsenosti vojaka v nasadení vo vojnovej oblasti.
Ako povedal v rozhovore pre britský denník The Guardian: „Jedným z dôvodov, prečo som túto knihu napísal, bol, že ľudia sa ma neustále pýtali: 'Aké to tam bolo?' … Zdalo sa, že to však nebola otázka nedostatku informácií. Tých bolo naokolo veľa. To, čo ľudia naozaj chceli vedieť, bolo, ako som to cítil; fyzicky, emočne a psychologicky. Preto som [túto knihu] napísal.”
Žltí vtáci sú knihou o silnom priateľstve na pozadí hrôzostrašnosti a brutality vojny. Je to príbeh o prežití, ľudskosti, krehkosti človeka, o emóciách a v neposlednom rade o vojne, ktorá sa vedie na iných frontoch: v domovoch vojakov, v mysliach matiek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žltí vtáci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žltí vtáci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žltí vtáci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žltí vtáci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žltí vtáci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé