Změna je život

Kód: 8737470

Úplný název:

Změna je život (Červenka Zdenek):

Autor a popis:

Červenka Zdenek, Plejáda publishing s.r.o., 150 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
63 Kč (79 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak se žije důchodci v jižní Francii

Autorem humorných příběhů je švédský akademik českého původu, který se „na penzi“ odstěhoval před třemi lety do Autignaku, malé vesnice plné vína v jižní Francii. Patří k lidem, kteří odmítají podřídit své nápady, plány a touhy věku a věří, že stáří přepadne nejdříve toho, kdo jen sedí a ustrašeně ho vyhlíží.

Autor zábavně popisuje své zážitky a dojmy ze života v provincii Languedoku, která se rozkládá v jihozápadní Francii, od města Nimes po Perpignan na hranicích Španělska. Jeho dojmy působí přímo trojrozměrně, neboť ke srovnání se mu nabízejí hned tři země: Francie, kde se zabydluje, Švédsko, kde žil předtím a nyní do něj zajíždí každé léto, a rodné Česko.

V první časti autor popisuje, proč „emigroval“ do Francie a jak v ní zapouští kořínky. Čtenáře jistě pobaví jeho zážitky v zázračných lázních, klání s francouzskými byrokraty, kteří jsou stejní všude na světě, a zkušenosti s místními řemeslníky, kteří mají úplně stejnou náturu jako ti čeští.
Druhá část je věnovaná milovanému vínu ve všech jeho podobách a bodrým vinařům, s nimiž se v novém domově setkává.
Třetí je o životě na vesnici, kde se staří lidé, tak jako v celé Francii, těší respektu, s jakým se v Česku ani ve Švédsku nesetkáte, jak se čtenář podrobně dočte zvláště v kapitole Dýchanek pro seniory.
Další příběhy mapují a vtipně glosují nejrůznější oslavy, návštěvy, Velikonoce, francouzskou lásku ke psům a kočkám a jak se chovají v Languedoku Angličané, největší skupina přistěhovalců.
Čtvrtá část pozve čtenáře na výlety, včetně návštěvy Prahy, a pátá vypráví o zimě, Dušičkách a vanočních zvycích. Posledním příběhem je líčení oslavy Silvestra v přepychovém sídle anglického skalního komunisty, který za bolševika působil v Praze a kamarádil se s Miloušem Jakešem. Svět je opravdu malý.
Všechny příběhy vyzařují optimismus, energii a lásku k životu. Je to knížka psaná seniorem nejen pro seniory.
„Často až v podzimu svého života přicházíme na to, jak mohlo vypadat jeho jaro, nebo aspoň léto.“ Tato autorova slova jsou vědoucí a inspirativní a snad ve čtenářích probudí touhu po změně, protože změna je život.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Změna je život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Změna je život.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Změna je život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Změna je život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Změna je život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy