Změnit sám sebe

Kód: 8737828

Úplný název:

Změnit sám sebe (Hladký Vojtěch): Duchovní cvicení Pierra Hadota, péce o sebe Michela Foucaulta a péce o duši Jana Patocky

Autor a popis:

Hladký Vojtěch, Pavel Mervart, 236 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Pierre Hadot (1922-2010), Michel Foucault (1926-1984) a Jan Patočka (1907-1977) jsou tři bezesporu velmi rozdílní filosofové, jejichž myšlenkové cesty se však v druhé polovině 20. století dosti nečekaně a někdy i k jejich vlastnímu překvapení setkaly. Jejich koncepce duchovních cvičení, péče o sebe a péče o duši jsou tři způsoby, jak lze uchopit vnitřní proměnu sebe sama. Ta nabývá někdy až existenciální podoby a byla tradičním tématem především antické filosofie, ovšem neomezuje se pouze na ni. Stejně tak - byť někdy paradoxně díky své nepřítomnosti - mají zmíněné koncepce co říci i k středověkému, novověkému a současnému pochopení sebe sama. Zároveň však otevírají cestu k dalším možným úvahám na pomezí různých filosofií a obrazů světa.

Vojtěch Hladký (nar. 1978), filosof a helenista. Působí na Katedře filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Věnuje se především řeckému, renesančnímu a občas také současnému myšlení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Změnit sám sebe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Změnit sám sebe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Změnit sám sebe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Změnit sám sebe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Změnit sám sebe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství