Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d

Kód: 8728412

Úplný název:

Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d (Kuklík Jan): Od znárodnení k privatizaci – státní zásahy do vlastnických a dalších majetkových práv v Ceskoslovensku a jinde v Evrope

Autor a popis:

Kuklík Jan, Auditorium, 452 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
286 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

První monografie, která mapuje proces státních zásahů do soukromého vlastnictví v celé historii Československa, tj. od roku 1918 do konce roku 1992. Autor tak pojednává o všech významných etapách tohoto procesu v našich dějinách, od pozemkové reformy a úvahách o znárodnění průmyslu za první republiky, přes konfiskace v období protektorátu a později na základě tzv. Benešových dekretů, až po rozsáhlé zestátnění po Únoru 1948 a následující proces privatizace a restitucí v 90. letech. Kniha je výjimečná mimo jiné unikátním srovnáním se znárodňovacími procesy a diskusemi kolem nich v dalších zemích západní i východní Evropy. Obsahuje řadu dosud nezveřejněných informací z archivů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Znárodněné Československo - Od znárodnění k privatizaci - státní zásahy dovlastnických a d