Zpracování osobních údajů obcemi

Kód: 7357962

Úplný název:

Zpracování osobních údajů obcemi (Bartík Václav, Janečková Eva):

Autor a popis:

Bartík Václav, Janečková Eva, Wolters Kluwer, 152 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
328 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Nová publikace na velmi aktuální téma zpracování osobních údajů podrobně informuje, jaké jsou povinnosti obcí při zpracování osobních údajů při své práci, např. při zveřejňování na úřední desce, při zpracování agendy přestupků a také v případě instalace kamerových systémů atd.

Je skutečností, že obce, resp. obecní úřady, jsou významným správcem osobních údajů, což ostatně plyne z jejich poslání a úkolů, které musí plnit na úseku veřejné správy v širokém slova smyslu. Obce jsou také subjektem, kterému je do vínku svěřena péče o všestranný rozvoj svého území a potřeby svých občanů a rovněž při plnění svých úkolů chrání veřejný zájem. Obce jsou nadány širokou samostatnou působností a jsou jí, resp. obecním úřadům, svěřovány v přenesené působnosti i významné úkoly v oblasti veřejné správy. To vše pak jednoznačně znamená, že prvkem, který se aktivitami obce táhne jako červená nit, je občan, obyvatel obce, nebo také chceme-li fyzická osoba, v terminologii zákona o ochraně osobních údajů. Ochranu soukromí při zpracování osobních údajů pak upravuje právě zákon o ochraně osobních údajů, který v souladu s právem Evropských společenství, mezinárodními smlouvami, kterými je Česká republika vázána, upravuje práva a povinnosti při zpracování osobních údajů a stanoví podmínky, za nichž se uskutečňuje předávání osobních údajů do jiných států. A právě obce jsou subjekty, které v postavení správce (výjimečně zpracovatele) s osobními údaji nakládají.

Na řadu z výše uvedených aspektů upozorňuje tato publikace.
Autoři publikace na průřezu řady typických i méně typických činností a aktivit obcí ukazují, jak mnohovrstevná a někdy i složitá je ochrana osobních údajů v aplikační praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zpracování osobních údajů obcemi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zpracování osobních údajů obcemi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zpracování osobních údajů obcemi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zpracování osobních údajů obcemi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zpracování osobních údajů obcemi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Zpracování osobních údajů obcemi