Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií

Kód: 2421754

Úplný název:

Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií (Atkinson Austen):

Autor a popis:

Atkinson Austen, Universum, 192 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
382 Kč (477 Kč)
  / ks  
koupit
 

Bylo by snadné pohlížet na trosky dřívějších civilizací jako na pouhé hromady suti. Někdy jsou před našimi pohledy ukryté pod vodou či pod zemí, jindy jsou vyschlé, zaprášené a obklopené zástupy turistů. Můžeme je navštívit, stanout u nich, nebo dokonce na nich, ale dokážeme si skutečně představit, jak zde vedli každodenní život naši předkové? Ve Ztracených civilizacích se Austen Atkinson věnuje dvaceti civilizacím, které jsou pro nás buď zcela ztraceny, nebo přežívají pouze jako rozvaliny či nepřímé odkazy v literatuře. Neztrácí nikdy ze zřetele jeden konstantní prvek dějin: totiž že tvůrci civilizací jsou lidské bytosti. Skládá dohromady různorodé prameny informací, jež máme k dispozici, aby vytvořil obraz živé, dýchající komunity a osvětlil starosti jejích příslušníků, kterým dokážeme porozumět i dnes. Zprávy doplňují přiléhavé citáty z pera předních archeologů a vědců, z nichž nejeden při práci těží z výsledků nedávných technologických objevů. Austen zkoumá různorodé složky každé kultury včetně její architektury, náboženství a životního prostředí či politických dějin. Nevyhýbá se ani velkým problémům příslušné doby - například zkoumá, jakými způsoby se zajišťovala potrava v civilizacích od Angkor Watu v Kambodži po Mahram Bilqís v Jemenu a Tiwanaku v Bolívii. Ztracené civilizace jsou první knihou, která kombinuje nové technologie, jako jsou satelitní snímky a fotografie získané prostředky dálkového průzkumu, s archeologickými objevy a využívá je k odhalování tajemství minulých dob. Speciálně pořízené počítačové snímky nám přibližují místa, po nichž zůstalo jenom málo stop. Kniha svým originálním přístupem a zpracováním zaujme každého, kdo se zajímá o využívání nových technologií při poznávání dějin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světové dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Ztracené civilizace - Znovuobjevování starověkých památek novou technologií