Abrahams Peter

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Abrahams Peter)
Jak pracuje lidské tělo
-32 %
499 Kč
340 Kč
(Abrahams Peter)
Rodinná encyklopedie zdraví
-20 %
99 Kč
79 Kč
(Abrahams Peter)
Macmillan Readers Upper-Intermediate: Mine Boy
-5 %
185 Kč
175 Kč
Abrahams Peter

Profesor Abrahamas Peter je praktickým lékařem ve Willesden, Londýn a profesorem klinické anatomie na University of Warwick. Je členem učitelského sboru na Girton College v Cambridgi a zkoušející na Royal College of Surgeons.

Jako lékař školil na Middlesex Hospital Medical School poté, co prošel VSO výukou (Peace Corps) v džunglích Bornea. Měl v úmyslu, stát se chirurgem, ale nakonec se začal věnovat klinické anatomii. Toto rozhodnutí učinil poté, co napsal titul „Klinická anatomie praktických postupů“ s panem Webbem v roce 1973, a University of Iowa in Anatomical Education mu poskytla stipendium.

Klinickým anatomem byl na UCL v Londýně a poté zastával stejnou funkci na univerzitě v Cambridge. Profesorem klinické anatomie byl dále na Kigezi International School of Medicine. Také pracuje dva dny v týdnu jako NHS rodinný lékař na Fellow of Girton College Cambridge.

Peter Abrahams se vždy podílel na rozvíjení světa – proto pracuje jako vzdělávací a anatomický poradce WHO, v Ženevě a školí a vyučuje doktory v Africe, na Středním východě, v jihovýchodní Asii, v USA a po celé Evropě. Od roku 1993 působí jako profesor na univerzitě St. Georges, Grenada, kde je známý svou dvojí vášní pro džungli a dějiny umění.

Vydal 18 studenstkých knih o klinické anatomii a radiologii ve více než 70 jazykových verzích.  Dále vydal více než tucet různých CD-ROM a DVD v podobných oblastech. Za své publikace získal i různá ocenění.

Pan Abrahams je ženatý se zdravotním životním stylem, s jízdou na kole a má tři dospělé dcery a několik vnoučat. Najít ho můžete buďto při lezení sopky v džunglích St. Vincent nebo při potápění v hlubokých modrých vodách Karibiku.