Aczel Amir D.

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Aczel Amir D.)
Náhoda
-21 %
225 Kč
177 Kč
(Aczel Amir D.)
Okamžik stvoření
-20 %
329 Kč
263 Kč
Aczel Amir D.

Narodil se 6. 11. 1950 a je to izraelsko-americký lektor matematiky a historie matematiky a vědy. Je populárním autorem knih o matematice a přírodních vědách. Narodil se v Izraelské Haifě. Aczelův otec byl kapitánem na lodi, která se plavila převážně ve Středozemním moři. Aczel se tedy již ve svých deseti letech naučil, jak se řídí a naviguje loď.

Studoval University of California, v Berkeley a absolvoval v roce 1975. O rok později získal titul Master of Science. Pár let na to obdržel titul Ph.D. ve statistice na University of Oregon.

Byl učitelem matematiky na univerzitách v Kalifornii, na Aljašce, Massachusetts, Itálii a v Řecku. Dále pracoval jako profesor na Bentley College v Massachusetts, kde vyučoval dějinám věd a historii matematiky. V roce 2007 byl také hostujícím učencem na Harvardské univerzitě. Od roku 2003 byl výzkumným pracovníkem na Boston University Center pro filozofii a dějiny věd. Na podzim roku 2011 začal vyučovat kurzy matematiky na University of Massachusetts Boston.

Objevil se na CNN, CNBC, The History Channel a Nightline. V roce 1984 se oženil a se svojí ženou Debrou má jednu vlastní a jednu nevlastní dceru.