Adámek Martin

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Adámek Martin)
Spam
-15 %
99 Kč
84 Kč
(Adámek Martin)
Jak funguje letecká záchranka
-25 %
269 Kč
202 Kč
Adámek Martin

Ing. Martin Adámek bydlí v Náchodě. Je webový programátor a tvůrce webu (ovládá vše kromě grafiky), učitel češtiny pro poláky, cyklocestovatel, autor knih, článků, básniček a fotek. Dříve vyučoval na Katedře informačních technologií Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, teď už je jen soukromým doučovatelem specializovaných podoborů z ICT pro VŠ a SŠ.

Provozuje hromadný kurz, ve kterém vyučuje češtinu pro poláky, příležitostně lektoruje kurzy přivolání pomoci a bezpečnost při cykloturistice. Na toto téma spolupracoval i s Českým rozhlasem.

Napsal dvě populárně-odborné knihy, provádí tzv. diashow, podnikl několik cest na jízdním kole po Evropě. Příležitostně píše básničky, úvahy, články či jiné textové útvary. Pořádá různé cestopisné přednášky pro školy i veřejnost se zaměřením na techniku a její historii. Vyrábí responsivní weby přístupné i pro nevidomé a slabozraké uživatele přizpůsobující se různým zařízením. Programuje webové ablikace na míru.

Během magisterského studia FIM UHK mimo jiné pracoval jako: řidič dodávek - rozvoz zboží, vedl letní dětský cykloturistický tábor, promítal fotky a vyprávěl o první cestě na kole na těžko. Studoval také na Pedagogické fakultě UHK obor Učitelství českého jazyka, studium však nedokončil. Mimo češtiny ovládá polský a anglický jazyk.

Jeho vedlejšími koníčky jsou vodáctví, pes, historická a dodávková vozidla, komunikační technologie, pěší chůze a lyžování.